Boj proti nechtěnému

Ano, mnozí lidé to ani netuší. Deratizace, desinsekce, desinfekce a pár dalších pojmů je problém. I když jsou v podstatě jedno a totéž. Totiž jde o boj proti tomu, co doma a jinde nechceme a co nepřináší žádný užitek. Většinou se tomu v učené mluvě říká soubor opatření, haha, ale v podstatě to vystihuje jádro problému.

My se podíváme hlavně na deratizaci. Proč? Uvidíte.

Když se vám doma přemnoží nějaký hmyz, například švábi, zcela jistě proti tomu budete bojovat. Když seznáte, že to sami nezvládnete tak si zavoláte deratizátora, ne?

A to je právě ta chyba. On u vás nebude provádět deratizaci, ale desinsekci. Uff, že to není těžké pochopit? Ostatně, podívejte se níže.

  • Deratizace

  • desinfekce

  • desinsekce

  • a další (sanitace, fumigace, desikace…)

hmyz

Nás budou zajímat jen ty tři první pojmy. Ty dva jsme si již vysvětlil, ale ne úplně. Takže desinsekce je hubení hmyzu a deratizace je hubení hlodavců. Ne křečků, nebo králíků, míněno je škodlivých hlodavců. Myší, potkanů a tak podobně. Těch se prostě zbavit musíme, protože nám jednak dělají škodu a jednak mohu být, a většinou i bývají, nositelem různých nemocí, o které opravdu nikdo nestojí.

To vše se pak ještě dělí na další a další kategorie, například způsob jak se potvůrky hubí. Může to být třeba postřik, nebo také plyn, to je právě ta fumigace, nebo mechanické způsoby, třeba pasti.

Zbavit se některých živočichů dá někdy skutečně zabrat. Většinou čím je menší, tím vyšší hrozbu přináší. A bývá i obtížnější hubení. Zkuste třeba chytit blešku. No vidíte.

kousnutí

Právě proto však zde máme odborné firmy, která za nás tuto nepříjemnou činnost udělají. Věřte, že šetřit se nevyplácí. Sice máte dojem, že jste svépomocný boj vyhráli, ale po nějaké době přijdete na to, že nepřátel je dvakrát tolik a vy musíte začít od začátku. Firma to také někdy musí dělat na dvakrát, ale pak byste měli již mít definitivní pokoj.