Chodítko pro seniory může být i repasované

Chodítka se stala oblíbenou terapeutickou pomůckou pro špatně pohyblivé seniory, nebo osoby s částečným ochrnutím po úrazech či cévních mozkových příhodách. Slouží jako opora a podporují pravidelný pohyb i bez cizí pomoci. Umožňují lidem chodit pravidelně na procházky, nebo se pohybovat v uzavřené místnosti sami, a podporují jejich nezávislost.

člověk s chodítkem

Chodítko zlepšuje činnost lymfatického systému a tím pádem přispívá i k podpoře imunitního systému, což je v současné době velmi aktuální téma, Méně pohybliví lidé, odkázaní na invalidní vozík, nebo na pomoc druhé osoby, jsou kvůli omezení pohybu zařazováni do cílové skupiny osob ohrožených virovými nákazami, a tak jakýkoli přiměřený fyzický pohyb je pro jejich zdraví přínosem.

Odhoďte stud – s rehabilitačními pomůckami je to jako s rouškami, zpočátku se za ně lidé styděli, ale je to jen otázka času, kdy si vaše okolí přivykne na něco, co k vašemu životu patří, a má nějaký pozitivní význam. A pokud se vám bude někdo vysmívat, jsou to vždy ti největší zbabělci, co v případě ohrožení nejvíce volají o pomoc. Dnes už se ovšem s chodítkem pro seniory repasovaným i novým setkáte v ulicích a parcích poměrně často, a tak stud klidně hoďte za hlavu.

žena s chodítkem

Na nákup – je to výborný pomocník při nakupování, některé výrobky mají k dispozici závěsný košík s poměrně značnou nosností, která obvykle pokryje běžný nákup potravin a drogerie. Řada pomůcek tohoto typu je dnes konstruována i tak, aby poskytla dotyčné osobě oporu a přímo v terénu se mohla posadit na vestavěné sedadlo. Je to tedy ideální prostředek pro krátký výlet na čerstvý vzduch s možností využít svých pohybových možností na maximum.

Na procházku do parku – v ideálním případě slouží tyto výrobky jako pomůcka pro každodenní procházky parkem, kde je dostatek klidu a pohody. Rozhodně lepší pravidelný pohyb s oporou, než posedávat doma u televize a nabírat kila navíc s dostatečnou výmluvou, že je to do přírody daleko. Zpočátku mohou pomoci vaši přátelé, než si na pomůcku zvyknete, a později již můžete vyrazit na procházku sami.