Dlouho očekávaný návrat World of Warcraft

Společnost Blizzard dlouho váhala, jak zpátky přivést svoje staré hráče a fanoušky této celosvětové známe hry. Po dlouhém váhání se rozhodla znovu oživit starou slávu původního classicu, se vším co kdysi nabízel. Dlouho se rozhodovalo o datu spuštění, který nakonec padl na 27. srpen ve dvanáct hodin našeho času. Vše bude ve starých kolejích, žádná pomoc při úkolech ani další vychytávky dnešního nejnovějšího datadisku, zkrátka stará dobrá pařba.

socha bojovníka

Řadě lidí to přišlo jako pokus oživit starou slávu wowka, to byl však omyl. Při spuštění serverů to byla naprostá bomba, vytvořily se ohromné fronty lidí a servery byly přecpané k prasknutí. V řadě na přihlášení jste museli čekat odhlášení až dvaceti tisíc hráčů a více, což nebylo příjemné. Tohle však nikdo nečekal, Blizzard okamžitě začal navyšovat severy po celém světě, aby kapacitě stíhal. Základní oblasti byly přecpány hráči, a každá zabitá příšera se počítala, přece jenom nechcete strávit hodiny v základní zóně. Pokud tedy váháte, zda se přidat, určitě není pozdě.  Prezident společnosti se dokonce vyjádřil k tomu, že by mohl classic navazovat i na další datadisky a to podle toho, jak moc se ujme. Není tedy úplně vyloučené, že další datadisky budou také oficiálně k hraní.

socha Lich Kinga
Dva týdny před spuštěním si mohli hráči zabrat přezdívku, ať už na straně hordy či aliance. Ti, kteří se budou chtít do světa World of Warcraft přidat, budou muset zaplatit částku patnácti dolarů, což není tak tak velká cifra za měsíc hraní. Dokonce dříve při úplném spuštění této hry, byla částka větší.

Pokud tedy lidi toto spuštění odsuzovali, byly na velkém omylu, staré wowko se neuvěřitelně ujalo. Takže nažhavte svůj počítač, obrňte se velkou trpělivostí ve frontě, kde strávíte snad méně času než ve hře samotné. Zbývá tedy jen otázka, zda si původní hra udrží svoji hratelnost, nebo upadne k zapomnění.