Energie dětí

Pokud máte děti, tak určitě víte, kolik energie se v nich skrývá a jak rychle ji umí obnovovat.

Děti jsou schopné vstát v šest ráno a jsou okamžitě aktivní. Pobíhají po bytě a vyžadují naši pozornost, zatímco my, zvlášť v sobotu ráno, bychom nejraději ještě alespoň dvě hodiny spali. Pokud děti musíme budit, tak je to zásadně přes týden, když musí jít do školky, to spí jak dudci.

Odvedete dítě do školky, kde celý den běhá a stačí mu poobědový spánek, aby proběhalo i celé odpoledne.

dítě

Dětem totiž stačí i krátký odpočinek a nabere rychle opět sílu. Proto je dobré brát s sebou třeba na cestu na dětské hřiště kočárek. Rodiče se často snaží, aby se dítě vyběhalo venku a domů přišlo tak unavené, aby šlo hned spát, jenže pokud dítě tzv. přetáhneme, bude mít s usnutím velké problémy. Je vhodné dítě cestou z hřiště zklidnit v kočárku, např. od firmy Kunert, kde nechceme, aby dítě cestou domů usnulo, ale aby přešlo do klidového režimu. Doma pak následuje večeře, koupání, pohádka na dobrou noc a spánek.

Být s dítětem na čerstvém vzduchu je to nejlepší, co pro jeho zdravý vývoj můžete udělat. Nechat ho vybít svou energii přirozeným způsobem, dítě v podstatě stále běhá, jen je třeba mu dát prostor.

V zimě to bývá s pohybem venku složitější, ale máte sklepy? Některé domy mají tak dlouhé sklepy, že se dají využívat pro jízdu na trojkolce či koloběžce v případě nepříznivého počasí venku. Pro děti to bude zajímavá změna a pro vás jistota, že vám dítě nepřevrátí byt vzhůru nohami.

spánek

Najít pro malé děti vhodné aktivity, aby se příjemně unavily je úkol, který rodičům chvíli trvá, aby dobře odhadli, kdy je dítě unavené a kdy je přetažené. Každé dítě je jiné a žádné tabulky na ně neplatí. Sledujte energetické potřeby vašeho dítěte a ušetříte si problémy při uspávání. Příjemně unavené dítě usíná lehce při čtení pohádky.