Funkčnost, pohodlí a bezpečí dětského pokoje

První samostatný pokoj

První dětský pokojík dostávají děti většinou v době, kdy si ještě nejsou schopné říct, co přesně by v místnosti chtěly, a tak je první zařizování na bedrech rodičů.

Pokoj by měl být světlý a dobře větratelný a prioritou je bezpečí. Pokoj by měl být uzpůsobený tak, aby se vyloučila možnost, že se dítě zraní. Měl by mít prostor pro odpočinek a prostor pro hraní. Měl by být také snadno udržovatelný. Rodiče často řeší první zařízení „chytrým“ nábytkem, který roste spolu s dětmi.

dětský pokoj3

Inovace a proměna v dětském pokoji

Jak děti rostou a dostávají se do společnosti jiných dětí, podléhají vlivu okolí a začínají mít své představy o tom, jak by měl jejich pokoj vypadat. A pokud chceme, aby byly doma rády, cítili se v bezpečí a spokojeně, měli bychom jim umožnit alespoň částečně jejich sny realizovat. Prostředí, ve kterém si děti hrají a učí se, může zásadním způsobem ovlivnit jejich schopnost soustředění se a kreativitu. Pokud budou mít pokoj podle svých představ, budou mít i lepší sebevědomí, budou si zvát spolužáky, družit se a získají základy společenského chování.

dětský pokoj4

I když jsou děti už odrostlejší, jejich pokoj by měl být útulný, praktický a líbivý. A pro vybudování takového zázemí jsou tu profesionálové, kteří se zabývají návrhy dětských pokojů.

Výhodou využití takové služby je i fakt, že návrhář zná představy mnoha dětí o tom, co by chtěly v pokoji mít a také ví, kde věci koupit nebo je nechat vyrobit.

Do plánování nového vybavení pokoje by se měly zapojit i děti, a tak jim dát možnost se částečně podílet na vzhledu a funkčnosti místa, kde tráví hodně času ať už odpočinkem, hraním si, nebo studiem.

Pokud si děti splní své představy o vzhledu pokoje, budou tam rády pobývat a také se snadněji naučí si svůj privátní prostor uklízet a udržovat v čistotě a pořádku, což jsou návyky, které se jim určitě budou v životě hodit.