Jak poznáte, že je to ten pravý?

Nedávno jste ho potkala, je vám s ním dobře, máte si co říct, spojuje vás spousta zájmů a společný smysl pro humor, ale přesto máte pochybnost, jestli je to opravdu ten pravý, a bojíte se, abyste se nespálila? Zaměřte se na následujících několik znaků, které vám mohou napovědět!
zamilovaný pár, svatební kytice

Společné plány

Je velmi důležité, abyste se shodovali v tom, co od života očekáváte. Partneři by měli mít podobné životní hodnoty a cíle, stejně jako vnímání světa. Je silně nepravděpodobné, že by mohl fungovat vztah dvou lidí, z nichž jeden touží po rodině a druhý po svobodě a nevázanosti. Podobný konsenzus by měl panovat i co se týče životního stylu, způsobů stravování, ale i politiky nebo náboženství. Určitě to může klapat umírněnému věřícímu a ateistovi, ale zcela jistě ne náboženskému fanatikovi se zarytým ateistou.

Podobný intelekt

Podobná intelektuální úroveň je důležitá proto, abyste si mohl jeden druhého vážit, není totiž nic horšího, než když se ve vztahu jeden cítí nadřazeně. Diskuze na důležitá témata by měly být vyrovnané. Románek s opravářem sice může být pro vysoce postavenou manažerku lákavý, ale řešit s ním pak důležité otázky ohledně rodinných investic, už tak přitažlivé není.
zamilovaný pár

Vzájemná důvěra

Bez vzájemné důvěry a pocitu, že se jeden na druhého můžete bezvýhradně spolehnout, nemůže existovat žádný vztah. Partneři by se k sobě měli chovat s respektem a snažit se vždy dodržet, co druhému slíbili. Být si oporou je jeden z nejpodstatnějších předpokladů láskyplného vztahu.

Intimní soulad

Přestože ve vážném vztahu jde rozhodně o víc než o sex, je pro bezproblémový chod vztahu soulad i po této stránce celkem zásadní. Partneři by spolu měli umět o intimních věcech otevřeně komunikovat, respektovat své limity, ale zároveň se snažit jeden druhému vyhovět. Případně přistupovat ke kompromisům.

Oboustranná tolerance

Všichni máme chyby a oboustranná tolerance je jedním ze stavebních pilířů mezilidských vztahů. Není dokonalý, ale to ani vy, a je důležité, že vás miluje takovou, jaká je. Určitě si na něj občas budete stěžovat, ale podstatný je pocit, že i přes to všechno ho stále máte ráda a jeho pozitiva ve vaší mysli převládají.