Jak se starat o pračku, aby vydržela dlouhá léta?

V posledních letech životnost praček rapidně klesá. Přitom našim babičkám vydržela taková pračka i několik desítek let bez větší údržby, u dnešních typů už ovšem nic podobného očekávat nemůžeme. Je proto nesmírně důležité věnovat pračce potřebnou péči a pravidelný servis, v takovém případě si budete moci dopřát i několik let praní navíc. A to za to přeci stojí!

vyprané oblečení

Při koupi nové pračky si v duchu představujeme, voňavé prádlo, téměř bezproblémový chod a v neposlední řadě dlouhou životnost. Jaké pak přijde rozčarování, když za pár let je pračka na odpis. Přitom stačí tak málo, pravidelná údržba a dodržování některých pravidel a doporučení, pračka se vám odmění hned několik lety používání navíc.

nastavení programu

Určitě se nechcete dostat do situace, kdy přijdete do vytopené koupelny? Instalatéři pohotovost Kanalizace-instalateri si sice s takovým problémem hravě poradí, ale právě těmto pohromám můžete předcházet pravidelnou údržbou. Chytré pračky si dnes dokáží samy říct, co jim chybí a čeho mají naopak přebytek. Poradí kdy vyčistit buben, kolik prádla pojme, dokáže šetřit energii a životní prostředí nebo si sama navolí prací program. Jenže chytré technologie mají jednu podstatnou nevýhodu. Zatímco v dřívějších dobách si kdejaký domácí kutil poradit s její opravou, dnes už se mu něco podobného s největší pravděpodobností nepovede. Jak se tedy o svou pračku co nejlépe strat, aby dokázala sloužit dlouhá léta?

  • Usazeniny, plísně a vodní kámen

Čisté oblečení dělá čistá pračka. Její útroby je proto potřeba pravidelně čistit, předejdete tak usazeninám plísním a nechtěného zápachu. Chytřejší pračky už mají přímo čistící program, který vnitřek pračky sám vyčistí.

  • Množství prádla a správné dávkování pracího prášku

I pračka pojme jen určitý objem prádla. Pokud budete pračku pravidelně přetěžovat, nejenom že nevypere tak jak má, navíc se postaráte o rychlejší odchod tlumičů.