Jakou banku?

Většina z nás vlastní bankovní účet, víme, jak s ním nakládat a disponovat. Internetové bankovnictví již není žádná novinka, platby online jsou rychlé, při dodržování pár pravidel i bezpečné. Faktem je, že často řešíme, zda naše banka je ta pravá. Někdo z nás z nostalgie používá jednu jedinou, jiný jí mění podle aktuální nabídky a výhod, které mu kde nabídnou. Účet bez poplatků, zhodnocení na spořicích účtech, výhodnější refinancování hypoték a úvěrů. To je jen hrstka požadavků, které jako klient máme. Chceme toho hodně? Určitě ne. Naopak. Finanční instituce to ví a pružně reagují na požadavky svých oveček.
investice a zhodnocení
Výhodným druhem spoření je právě spořicí účet. Než ho kdekoli založíte, zjistěte si úrok, který vám nabídnou. Všude může být a je jinak vysoký a není vůbec jedno, jakým procentem se úspory zhodnotí. Pokud si nevíte rady a tak trochu tápete, jak na to, oslovte finančního poradce. Nasměruje klienta správným směrem a pomůže mu ve finanční spleti najít správnou cestu.
Dlouhodobě využívaným produktem je stavební spoření. Forma jak něco nastřádat s příspěvkem státu. Pravda v minulosti byl stát v příspěvcích štědřejší, ale i tak řada z nás spoří tímto způsobem opakovaně. Někdo do rezervy, jiný odmala potomkům na vzdělání, či jednou do života. Ideální je dodržet celou dobu smlouvy. Pokud jí vypovíme dříve, bohužel přijdeme právě o státní podporu.
nechte je růst
Finance nás provázejí dnes a denně na každém kroku. I když se snažíme nemyslet na jejich důležitou roli, často to nejde. Nic není zadarmo, a pokud ano, je to více, či méně podezřelé. Nabídky výhodných nákupů na splátky bez navýšení jsou samostatnou kapitolou. Vždy si pečlivě prověřte podmínky smlouvy. Všichni chtějí vydělávat, neméně tak úvěrové společnosti. Lákavé nabídky mohou často skončit kolotočem problémů na konci dokonce s exekucí. Opatrnosti není nikdy dost, a co se týká peněz, platí to dvojnásob.