Kde můžeme narazit na kované zábradlí

Není pochyb o tom, že se zábradlí stalo běžnou součástí našich životů. Najdeme jej prakticky u každého schodiště, balkónu či terasy, a není divu. Značně totiž zvyšuje bezpečnost, a navíc i lidem pomáhá například právě s výstupem do schodů.

Vzhledem k tomu, jak je rozšířené, je jen pochopitelné, že existuje spousta nejrůznějších druhů, ať už co se týče zpracování či materiálu. Některé jsou vhodnější do interiéru, jiné zase na ven. Je pak jen na nás, abychom vybrali takové, které se bude na dané místo nejvíce hodit, a to jak vzhledově, tak především funkčně.

balkon2

Je pochopitelné, že některé typy jsou populárnější než jiné. Mezi ty méně rozšířené patří například kované zábradlí Fa-havlicek.cz. V podstatě jde o kovové zábradlí, které je vykováno do nejrůznějších ozdobných tvarů. Pokud je kvalitní, pak je skutečnou ozdobou daného místa. Přesto na něj příliš často nenarazíme. Proč?

Hlavním důvodem je zde cena. Tento typ je totiž mnohem dražší než ten obyčejný kovový, na který naopak můžeme narazit poměrně často. Rozdíl v ceně je samozřejmě dán náročností zpracování. Kování totiž není zadarmo, zvláště pokud se jedná o ruční práci, a pokud je tato provedena skutečným odborníkem. Je tedy jasné, že jen málokdo je ochoten takovou částku vydat, když může dát podstatně nižší.

schodiste3

Přesto na něj občas můžeme narazit. Najdeme jej především ve starých budovách, kdy jejich původní majitelé na cenu až tolik nedbali. Příkladem mohou být třeba nejrůznější hrady či zámky. Co se týče moderních budov, pak tady se příliš nepoužívají.

Nejde tu samozřejmě jen o cenu. Důvodem je i fakt, že se do moderního stylu tento typ příliš nehodí. Proto majitelé často raději vyberou takový, který bude onu stavbu vhodně doplňovat, i když se jim možná tolik nelíbí.

Pokud tedy nějaké vybíráte vy, je dobré se předem dobře rozmyslet a zvážit i své finanční možnosti, ať nakonec zbytečně nelitujete.