Když se snaží pouze jeden

Seznámili jste se, zamilovali, následovala svatba, děti, a bydlení. Nyní už stačí pouze zdokonalovat, a udržovat rodinné teplo. Co když se však snažíte jen vy, zatímco partner si spokojeně hrabe na vlastním písečku?

Když je Já před My

Ačkoliv by mělo být samozřejmé, že oba udržujete rodinu na prvním místě v žebříčku priorit, možná to tak není. Zatímco vy pracujete, pečujete o děti a domácnost, hledáte programy pro rodinnou zábavu, váš partner má příliš mnoho vlastních zájmů, které jako by měly tak nějak přednost. Někteří lidé mají totiž problém si uvědomit, že dnem, kdy se rozhodli založit rodinu, se jejich zodpovědnost změnila. Zatímco vy v noci vstáváte, abyste nachystali svačiny, on se spokojeně vyspí, a z práce si to zamíří na kafíčko s přáteli. Má přeci právo si trochu vydechnout, no ne? Vy hned po práci vyzvednete děti, najdete jim zábavu, a pustíte se do úklidu. Když večer konečně hodíte nohy nahoru, a pokusíte se vydechnout, vrátí se celý unavený z povídání s přáteli, z návštěvy posilovny, či z hospody, a očekává, že mu naservírujete večeři. Nemyslí to zle, jen zkrátka zapomíná, že je součástí celku, a nikoliv že celek funguje pro něj.

otec s dcerou

Pokud se nezmění on, musíte se změnit vy

Zkoušeli jste si o tom promluvit, ale změna, ačkoliv ji sliboval, stále nepřišla? Pak je na čase, abyste se změnili vy. Pokud myslí jen na sebe, kdo bude myslet na vás? Jedině vy. Ačkoliv péči o děti odsunout nelze, můžete občas vynechat úklid, a najít si čas pro sebe. Pokud mu bude vadit nepořádek, může uklidit sám. Rovněž pak nemusíte žehlit jeho košile, chystat mu teplou večeři, a dělat spoustu dalších věcí, které by krásně mohl zvládnout i sám. Místo toho si můžete zajít na kafíčko s přáteli, přečíst si dobrou knihu, a přestat se stresovat. 

společné vaření

Ve vztahu jste tým

Ve vztahu jste tým, a pokud si ani po následných změnách nevšimne, že poněkud zanedbává svoji roli v tomto týmu, je zbytečné, aby se snažil pouze jeden z vás, tedy vy. Na této úrovni vám nemůže vyčítat, že jej zanedbáváte, když to samé dělá on vám. A pokud by to přeci jen zkusil, využijte argumenty, které máte, a ukažte, jak se cítíte.