Konformita člověka

Člověk zpohodlněl za posledních několik staletí a už mu zkrátka nevoní to, za co by druzí děkovali bohům. Když se podíváte pod drobnohledem na účty, které každý měsíc platíte, musí vás napadnout otázka, jestli to přece jen nejde alespoň trochu jinak. Musím opravdu utrácet tolik peněz? Spousta z nás utrácí peníze za pohodlnost, bez které sice život nebude každý den jako na zámku, ale bez kterých se člověk obejde, bude šetrnější k přírodě a okolí a v konečném důsledku ušetří i nějakou tu tisícovku. Samozřejmě, někdo by si řekl: „Proč bych se za pár tisíc ročně omezoval? Raději si to pořádně užiju, ne abych žil někde v pravěku!“. A tady je právě ta chyba. Člověk si jednotlivě u každého zlozvyku řekne přesně toto. Jenomže těch zlozvyků máte hned několik a my se na ně teď podíváme.
dítě u tv 

Šetřím, i když se sprchuji

Ledová sprcha, něco, co si dopřáváte leda tak po sauně. V běžném životě je ale mnohem lepší pro lidský organismus než voda teplá. Teplou vodu si pusťte jednou za týden, když je potřeba umýt si vlasy. Ale jinak se stačí sprchovat studenou vodou a rázem ušetříte za ohřev vody, a ještě k tomu za vodu samotnou, protože půl hodiny ve sprše určitě nevydržíte. Studená voda má příznivé účinky jak na kardiovaskulární systém, tak na krevní oběh, růst vlasů (pro pány, u mužů, kteří se sprchují studenou vodou, je menší šance, že budou mít pleš), relaxace svalů apod. Takže levné, neznamená nezdravé!
sprchová hlavice 

Šetřím, i když jsem doma

Musíte mít opravdu zapnutou televizi celý den, když se na ni stejně nedíváte a děláte tolik věcí okolo? Nestačilo by třeba rádio? Musíte vyhřívat a topit, když je venku relativně teplo? A k tomuto by se dalo připojit spoustu dalších zlozvyků, které vyloženě jenom berou peníze z peněženky, protože nemáme dostatek vůle je z našich životů vykopat.
 
Člověk nemusí žít jako v jeskyni, ale spousta věcí jde i bez tohoto zbytečného, které nás jenom stojí peníze a ještě tím dáváte planetě pořádně zabrat.