Máte ty správné boty?

Dá se předpokládat, že už máte za sebou dostatek zkušeností s obuví. A že už jste poznali jak boty, v nichž se vám chodilo po světě naprosto dokonale, tak i ty, které vás tlačily nebo vám jinak znepříjemňovaly život. To podle toho, jaké boty jsme si vybrali a v jaké situaci jste se je rozhodli používat.
Boty prostě nejsou všechny stejné, nejsou jedny jako druhé. A když chceme být my lidé spokojení, musíme si prostě pro každou situaci, jež u nás někdy nastane, vybrat ty pravé. Jinak bychom toho mohli i hořce litovat.
A v jakých botách bychom měli dejme tomu vyrážet do přírody? Co z té neskutečně široké nabídky všelijaké obuvi si zvolit pro tuto příležitost?

boty v listí

Že je to jedno, protože nás příroda nebude na rozdíl od lidí kolem nás podle bot posuzovat a naše obutí jí bude naprosto lhostejné? To je zásadní omyl. Přírodě sice možná bude jedno, v čem se v ní procházíme, ale nám to tam určitě jedno nebude. Když si totiž vybereme špatně, není vyloučeno, že nás budou nohy brzy bolet, že nebudou mokré nohy ničím příjemným, stejně jako třeba otlaky a puchýře. A zatímco tomu, kdo bude obut nevhodně, bude třeba i každé došlápnutí učiněným trestem, bude na tom ten, kdo si zvolí trekové boty, mnohem líp. Tomu posledně zmíněnému se prostě pošlape i neudržovaným terénem daleko líp.

tři boty

Treková obuv je prostě určená pro putování přírodou, a v tomto ohledu je dokonalejší než cokoliv jiného. A proto bychom se pro ni měli rozhodnout vždy, když chceme vyrazit do podobných míst. Protože to není v dnešní době žádný problém. Dnes už může mít takové boty každý, a ten, kdo je chce, si je dokonce může pořídit třeba i ve výprodeji za velice příznivou cenu.
Takže lze trekové boty doporučit všem. Všichni z nich budou určitě nadšeni. Pochopitelně s jedinou výjimkou, jíž jsou masochisté, kterým je pochopitelně nejlépe tehdy, když jim není zrovna nejlépe.