Na koho při půjčce vsadit?

Peníze jsou skvělá věc. Ale jedině tehdy, když jich právě máme dost. S takovými penězi se přece dá skvěle žít, díky nim je možné žít si na úrovni a třeba i úspěšně soukromě podnikat. Ale je tu jeden ‚drobný problém‘, jímž je skutečnost, že se peníze musí nejprve vydělat. A to se zkrátka někdy někomu nepodaří.

Jsou prostě lidé, kteří by chtěli žít spokojeně jako všichni kolem, jenže na to prostě nemají. Vydělávají si málo, jejich podnikání se nedaří, prostě je to tu samá komplikace. A to zpravidla končí tím, že člověku peníze předčasně dojdou. A on aby tak zoufale sháněl další.

kreslené finance

Což o to, teoreticky by shánění peněz navrch nemělo být problémem, protože kdyby bylo nejhůř, nabízí se tu přece i široká škála nejrůznějších půjček. Jenže ono nezáleží tolik na tom, kolik půjček se nabízí, jako na tom, zda člověk aspoň některou z nich také dostane. A taková naděje je u lidí ve špatné finanční situaci obvykle docela malá.

Každý, kdo má finanční trable, tak sice může někde o půjčku požádat, ale nemusí mu být vyhověno. A zejména banky někomu takovému často nevyhoví. Ne proto, že by ho chtěly mučit, ale proto, že zkrátka půjčují podle jasně nastavených pravidel, a lidé, kteří jsou na tom bídně, tu prostě neobstojí.

pytel peněz

A co když tedy odmítají žadatele o půjčku všude, kam se obrátí, jako na běžícím pásu? Pak by měla přijít ke slovu hypotéka bez dokládání příjmů Americká nebankovní hypotéka. U té se přece nevyžadují ani zdaleka tak náročné podmínky a vysoké kvality žadatelů, a proto se zde daleko spíše uspěje, a to ať už jde o podnikatelský nebo spotřebitelský úvěr. Tady se musí dát jenom nemovitost do zástavy, která slouží jako záruka pro případ, že by později dlužník nesplácel, a tím komplikace končí.

A těžko bychom hledali nějakou jinou půjčku, která by byla lidem v nesnázích stejně lehce dostupná, a přitom pořád ještě i výhodná.