Nápoj whisky

Whisky je výjimečný alkoholický nápoj, jenž má svou tradici a opravdu má něco do sebe. Je určena i pro velice náročné uživatele, jenž chtějí požitek z pití.

Nápoj whisky

Několik druhů

Whisky je primárně z filtrovaných obilovin, jenž se dále zpracovávají. Postup je u každé společnosti trochu jiný, a proto si můžete užívat spousty různých chutí, protože ty nikdy nebudou úplně identické. Právě tato jedinečnost dodává tomuto alkoholickému nápoji jedinečnost, jenž se jen tak nevidí. Samozřejmě jsou vice známé druhy ze zemí jako Skotsko a Irsko, kde má tento nápoj opravdu dlouhou tradici a skutečně je právem považován jako jeden z vůbec nejlepších. V různých zemích se také odlišuje délka zrání, přičemž zde se nejčastěji i pohybujeme v řádu pár let. Ovšem tento nápoj se vyrábí i v naší zemi.

whisky ve sklenici

Výroba

Jak už bylo řečeno, tak různé typy jsou výjimečné, a proto můžeme u každého výrobního místa pozorovat odlišnosti. Samozřejmě základ je naprosto stejný, a proto se na něj pojďme podívat více z blízka například na irský způsob. Vše začíná tím, že se obilí namáčí do vody, jenž ale není obyčejná. Jedná se o pramenitý typ, jenž musí mít požadované vlastnosti, což ovlivňuje kvalitu výsledného nápoje. Ječmen musí být naklíčený, k čemuž řada firem v dnešní době používá linky, takže proces je značně automatizován. Obilí se sladem se rozemele a nechá kvasit. Tento proces samozřejmě musí probíhat po určitou dobu.

sudy ve sklepě

Kde ji zakoupit

Tento alkoholický nápoj je opravdu speciální a většinou také drahý, a proto určitě chcete, aby dosahoval požadované kvality se skvělou vůní a chutí. Jistě Vás zaujme česká whisky, jenž je zase jiná oproti ostatním v dobrém smyslu. Ty nejlepší se skutečně můžou měřit oproti těm světovým, což je samozřejmě pro naši zemi velice důležité. Vybírat můžete hned z několika nápojů tohoto typu, přičemž každý je naprostý originál a stojí za vyzkoušení. Je to naprosto ideální nápoj pro významné události, protože whisky je vzácnější než jiné typy alkoholu. Rozhodně nikoho neurazíte, když ji darujete jako dárek třeba k narozeninám.