Partner jako naše zrcadlo

Stále si hledáte podobné typy partnerů a stále to nějak není ono? Ze začátku se zdá vše perfektní, ale netrvá dlouho a dojdete na ty stejné chyby, které vám brání ve štěstí a které měl už váš předchozí partner? Stále si nemůžete uvědomit, v čem to spočívá?
Muž objímá ženu
Především neobviňujte sama sebe. Za podobné nastavení může naše podvědomí, které se programuje během prvních třech let života a které mnohdy nejsme schopni vědomě ovlivnit. Pokud si hledáte stále dokola stejné nevhodné partnery, zkuste se zaměřit na váš vztah k otci a na to, jaké má otec vzorce chování. Vaše podvědomí si tohle chování v prvních letech života zaškatulkovalo jako projev lásky a nyní to podvědomě hledá u svého partnera.
Žena a muž na pláži
Proto i když hlavou víte, že pro vás nějaký partner není zcela vhodný, vaše podvědomí vyšle signál, že on je právě tím pravým.
Stejně jsou na tom muži. Pokud si najdete partnera a seznámíte se s jeho matkou, můžete u ní rozeznat některé podvědomé vzorce chování, které nalézáte i sama u sebe. Pokud se pak podíváte zpět na vztah s partnerem a na svůj vztah s otcem, srovnáním se můžete dobrat k jádru problému.
Pokud vám váš otec v dětství například nebyl schopen projevit city, nečekejte, že si najdete partnera, který vás bude zahrnovat obdivem a lichotkami.
Ženy na louce
Stejně tak pokud vás otec celé dny nespustil z očí, nemůžete čekat partnera, který vám dá veškerou volnost, kterou si jen budete přát.
Dokud si nevyřešíte své vlastní podvědomé programy a bloky z dětství a nebudete schopny si tohle nastavení uvědomit a vědomě s ním pracovat, pravděpodobně si budete hledat stále ty stejné typy mužů. Občas je těžké si to uvědomit a někdy do toho lépe vidí člověk, kterého se to přímo netýká. Proto pokud si nevíte rady a nechcete se obracet přímo na odborníka, často pomůže kamarádka nebo někdo z rodiny, kdo vaše rodiče zná a třeba s nimi i vyrůstal.