Počítačové firmy

V dnešní době se můžeme rozhodnout, jaký typ počítače potřebujeme. Zda budeme hrát počítačové hry nebo jen tak brouzdat po internetu, sledovat filmy či psát dlouhé romány. Ve 21. století je mnoho možností, které můžeme využít. V dnešním článku si představíme společnosti a firmy, které se podílí na tvorbě novodobé technologie.

binární systém

První z nich je společnost Lenovo, která působí od roku 1984. Vznikla v Číně, kde má i dnes firma sídlo. Další dvě se nacházejí ve Spojených státech a Singapuru v jihovýchodní Asii. Vyrábí nejen počítače, ale také další menší elektronické zařízení.

Hewlett-Packard, zkráceně HP, je nadnárodní společnost, která vyrábí jak počítače, tak také ostatní drobné technologie. Sice se uvádí jako výrobce počítačů, přesto se více zaměřuje na menší domácí spotřebiče. Dokonce se snaží i o rozvoj hardwaru a softwaru.

Akciová společnost Acer Incorporated působí od roku 1976. Její sídlo je také v Asii, na Tchaj-wanu. Acer, stejně jako HP, se zaměřuje spíše na výrobu menší technologie, jako jsou tablety, mobily, monitory a příslušenství. Přesto je to pro ostatní společnosti konkurent.

Apple Computer Inc. je americká společnost, která sídlí v Kalifornii a vznikla v roce 1976. Avšak tato firma je velkou konkurencí pro ostatní počítačové společnosti. Proč? Notebooky, které Apple produkují, nejsou náročné na přenášení. Jsou lehké a snadně se s nimi našpuluje, což se o dvou kilovém herním počítači říci nedá.
čas na monitorech

A poslední společnost, kterou dnes zmíním je Intel Corporation, která je proslavená spíše výrobou polovodičových obvodů. I tak zná mnoho z nás jejich logo. Spíše jako procesory již v zakoupeném počítači.

Nakonec doufám, že jsem vás seznámila o trochu více se značkami počítačů a zároveň porovnala konkurenty. Přesto vaše volba záleží jen na jedné věci, a to na té, pro jaké účely si hodláte počítač koupit.