Před odjezdem na dovolenou

Dovolená nám pomáhá odreagovat se, zapomenout na práci, zkoušet něco nového a objevit nová místa. Někdo cestuje v rámci státu, ostatní vyrazí do zahraničí. V každém případě jste ale daleko od domova a stres provázející vaši cestu ohledně toho, co se asi s vaším bytem či domem stane, neustává. Stačí však zařídit několik drobností, které nezapomenete, pokud budete číst dál.
Mapa a sešit

            První povinností je hlídání. Případné děti budou pravděpodobně cestovat s vámi, ale vaši domácí mazlíčci potřebují dostatek vody a jídla. Nezapomeňte poprosit sousedku, známého či někoho z rodiny, aby vám vaši kočku, psa, nebo cokoliv co vlastníte, pohlídali. Jíst a pít potřebují jak větší, tak ty nejmenší tvorové, nezapomeňte na to.

            Rovnou vám při hlídání může váš známý pokropit květiny, protože i ty je třeba udržovat. Proto se pak nemusíte bát, že se vrátíte do bytu, kde na vás čekají seschlé květy, o které jste se jinak skvěle starali. Během dovolených panují vysoké teploty a netřeba to riskovat.

            Vytvořte si na vše seznam. Pokud balíte, pište si jej několik dní předem, abyste na nic nezapomněli. Raději jej mějte vždy u sebe, kdyby vás náhle napadlo cokoliv na ulici, ať to neskončí u domněnky, že si informaci zapamatujete. Pravděpodobně se to nestane.
Balení věcí

            Důležitým bodem je úklid. Pokud si před dovolenou uklidíte, postaráte se o nádobí, oblečení, případně se donutíte k velkému úklidu, dorazíte domů odpočatí a spokojení. Nebude vás pronásledovat pocit něčeho, co musíte dokončit. Tak to totiž v opačném případě bude. A opravdu se chcete zbytečně stresovat? Dřív nebo později stejně budete muset začít a mnohem rozumnější je začít dříve.

            Všechnu práci odložte stranou. Zkuste si odpracovat vše již před odjezdem, protože jinak si nikdy dostatečně neodpočinete. A jak byste chtěli být pozitivní a psychicky zcela zdraví, když si nedokážete najít pár dní z celého roku, který je jinak uspěchaný, abyste na vše zapomněli?