Připravte se na letní sezonu

1. Bazén

Pokud máte dostatečně velký pozemek, pak je bazén ohromnou výhodou na letní sezonu. Rozhodně je příjemnější se vykoupat na vlastní zahradě v klidu, než na koupališti mezi stovkami lidí. Pokud pořizujete nový bazén, pak si nechte poradit od odborníků jaký typ se k vám na zahradu bude hodit. Pokud již bazén máte je potřeba jej pořádně vyčistit zkontrolovat bazénové čerpadlo (oprava bazénového čerpadla může trvat před sezonou déle, takže je třeba jej zkontrolovat včas), nakoupit bazénovou chemii a už se můžete těšit na letní teploty.

opalování

2. Plavky

Koupě plavek by se neměla podcenit, především pokud netrávíte celé léto u vlastního bazénu. Nebojte se dvoudílných ani jednodílných kousků, hlavní je se v nich cítit co nejlépe. Plavky by vám měly skvěle sedět, neměly by vás nikde škrtit ani táhnout, hlavně by neměly padat. Pokud máte větší poprsí, koukejte spíše po plavkách s vyztuženými košíky, aby vám poprsí trochu podržely. Pokud máte citlivou pokožku, pak uvažujte i nad plavkami s dlouhým rukávem a s UV filtrem.

stříká voda

3. Opalovací krémy

Nezapomeňte chránit svoji pokožku před spálením, zaměřte se na kvalitní opalovací krémy. Pokud se cíleně sluníte, pak se zaměřte na krémy s ochranným faktorem 30+. Kůži máme jen jednu a nová nám nenaroste, každé další spálení si navíc pamatuje a může vám to vrátit. Pokud chcete kůži podpořit, pak taky potírejte kůži po opalování mlékem k tomu určeným. Zajistí vám hydrataci a kůži po opalování vyživí. Není chybou ani brát kolagen či betakaroten pro ochranu kůže. Nezapomeňte chránit i své oči kvalitními slunečními brýlemi. Takové brýle koupíte pouze v optikách, nespoléhejte se na levné kousky z butiků, které se sice tváří moderně ale s ochranou očí vám moc nepomůžou. Pokud můžete, noste pokrývku hlavy, která vám bude stínit i obličej, vyhnete se tak nechtěnému poškození a podráždění očí.