Recept na věčné mládí?

Věčné mládí. Něco, co by si každá žena přála. Bohužel, známe to pouze z pohádek. Přesto, že jsme vyzkoušely už nespočet krémů, olejů a dalších přípravků proti vráskám, převratného výsledku jsme nikdy nedosáhly, nebo se pletu? Nedávno jsem četla o boomu jménem kolagen. Moc jsem to neznala, ale najednou to začali propagovat i známí influenceři a weby. Taky jste o zázraku jménem kolagen ještě neslyšeli? Pojďme se o něm společně něco dozvědět!

mořský kolagen

Kolagenové přípravky jsou na trhu už řadu let, ale nikdy se o jejich účinku nemluvilo. Proč? Prodával se totiž pouze v tobolkách jako tablety, a ty obsahovaly jen malé množství samotného kolagenu a tudíž neměl na lidský organismus a tělo žádný účinek. Ovšem od té doby odborníci přišli na správné dávkování a účinky jsou vážně zázračné!

Co vlastně kolagen je?

Jedná se o bílkovinu rozpustnou ve vodě a definuje se jako základní stavební jednotka pojivových tkání v těle. Lidská kůže obsahuje dokonce až 70 % této bílkoviny, jenomže s přibývajícím věkem organismus ztrácí schopnost kolagen vytvářet, což zapříčiňuje tvorbu vrásek.

jak funguje pleť

Jak tedy kolagen doplnit?

Dostupné jsou 3 typy kolagenu: hovězí, vepřový a rybí.

Hovězí a vepřový kolagen se používají především k léčbě pohybového aparátu, kdy klouby a šlachy nefungují tak jak mají, či s věkem ochabují.

Rybí kolagen, též mořský kolagen, je nejlépe vstřebatelný ze všech a je určen hlavně na vlasy a pleť. Existuje ve dvou formách, a to v tekuté podobě nebo v prášku. Z obou forem lze udělat nápoj, který budete konzumovat každý den. Navíc v ani jednom případě není na škodu, když ke kolagenu přidáte další složku, ať už kvůli chuti, či výživy. Pokud jste vegan či vegetarián, na trhu jsou dostupné i uměle vytvořené kolageny, které však nemají až tak dobrý účinek jako ty přírodní. Tak co dámy? Propadnete také kouzlu kolagenu? Myslím, že za pokus to rozhodně stojí!