Sedací vak jako průvodce zdravějším životním stylem

Když se řekne „zdravý životní styl“, pak vás asi jako první napadne stravování a pohyb. Zdravě hubnout, dopřát buňkám svého těla důkladnou regeneraci a očistu, dobře spát a nestresovat se. Ano, máte pravdu a tím bychom také měli začít. Ačkoli zdraví máme jen jedno a každý to ví, praxe již nebývá tak slavná, abychom se v tomto duchu řídili jasnými pravidly. Leckdy zvítězí i lenost, ale někdy může být příčinou neochoty něco změnit i nedostatek energie a odpočinku.

vaky na písku

Klasické sedací soupravy – jednou z příčin špatného odpočinku mohou být i moderní sedací soupravy. Ty se dnes vyrábí v duchu, napodobujícím styl retro z šedesátých let 20. století, stačí zadat do vyhledávače ono klíčové slovo a zjeví se vám v celé své kráse rovné plochy sedáků i opěradel, téměř sevřené do pravého úhlu, a navíc v černé, tmavohnědé či šedé barvě, nanejvýš kombinované s některými nepříliš sytými barevnými odstíny. Lépe jsou na tom sedačky s alespoň trochu anatomicky tvarovanými profily, ale počítejte s cenou mnohdy nad dvacet tisíc korun. Retro styl sice může navozovat dojem poklidné doby, kdy ještě lidé nepociťovali dopady chronického stresu, ovšem k pohodlí při posezení mají tyto výrobky daleko.

zelený vak

Zkuste sedací vak – pokud jste na něm ještě nikdy neseděli, pokuste se o to v některé kamenné prodejně, kde vám to umožní. Brzy zjistíte, že výplň vám dovolí vytvarovat sezení tak, jak vám to vyhovuje, můžete pružně měnit svou polohu podle nálady a vlastního pocitu, ale hlavně vám to dovolí lépe relaxovat s šálkem kávy nebo čaje, se zákuskem na talířku či s knihou v ruce. A když se hrnek s čajem převrhne, pogumovaný vnitřek nylonového potahu zamezí jeho průniku dovnitř.

A co barvy vaků – kdo se rozhodl pořídit si vak domů, většinou sází na krásné, výrazné pastelové barvičky, které interiér pěkně oživí. V prodeji jsou vaky červené, tyrkysové, nebesky modré, výrazně žluté, hráškově zelené, růžové, fialové, anebo v kombinaci dvou barev. Barvy také pozitivně působí na psychiku, tlumí deprese a eliminují zmiňovaný stres.