Zařídit ložnici? Od teď žádný problém!

Ložnice je velmi intimní prostor, a tak by jeho zařízení mělo projít velmi náročnými měřítky, tak abychom se v zařízeném interiéru cítili co nejlépe. Ložnice by měla být v první řadě útulná a pohodlná, vždyť právě v této místnosti naše tělo i mysl odpočívá a snaží se přes noc zotavit z náročného dne. Vytvořit z ložnice oázu klidu přitom není vůbec nic těžkého, chce to jen jistou dávku umu a smysl pro detail. I tak vám přinášíme několik tipů, které vám se zařizováním takto náročného prostoru pomohou.

Světlá ložnice

V mnoha případech se ložnici nevěnuje příliš mnoho pozornosti, často je jí jedna ze zastrčených místností na konci chodby, přeci jenom je to místnost pouze na přespání. Tak a dost, pokud se chcete zaobírat podobnými úvahami, do zařizování ložnice se raději vůbec nepouštějte. Mnoho lidí si to možná neuvědomuje, ale v ložnici strávíme přibližně jednu třetinu života, což rozhodně není málo. Je důležité si tedy položit jednu zásadní otázku: Chcete tento čas trávit v prostoru, který vám neimponuje? Věřte, že i sebemenší prostor může být zařízen tak, aby jeho obyvatelům nabízel co největší komfort a pohodlí. V mnoha domácnostech se můžeme často setkat s případy, kdy se rodiče s vidinou lepšího pohodlí pro své ratolesti, spokojí s rozkládací pohovkou v obývacím pokoji. Jistě nepotřebujete zdlouhavě vysvětlovat, že obývací pokoj není ložnice. I rodiče potřebují čas od času prostor a k takovým příležitostem může sloužit již zmíněná oddělená ložnice.

čistý prostor

Šatní skříně, komody, noční stolky…

Jen malý výčet nábytku, který je potřeba společně s kvalitní postelí obstarat. V případě menšího disponujícího prostoru vsaďte na vestavěné skříně Praha Sten-skrine, které spolehlivě vyplní i ten nejkomplikovanější prostor a vytvoří z něj funkční prostor pro odkládání oblečení. Pokud dáváte přednost minimalismu…ložnice je jednou z místností, kde můžete tento styl uplatnit.