Závada v počítači

Jistě jste to již zažili a možná ne jednou. A schválně si sáhněte do svědomí. Skutečně jste udělali to, co se udělat má? Opravdu? Nic jste nezkoušeli?

Kutil Domácí (sprtalos dovsehos) to nedělá, anébrž se pokusí o opravu sám. Co na tom může být složitého, no ne? Pár nějakých sakramentů v krabici snad dokáže přimět k tomu, aby zase dělali svou práci. A uvedený druh člověka vrazí šroubovák až po rukojeť do notebooku, takže vevnitř poláme, co tam ještě polámáno není. Totéž učiní ve stolním počítači, který pak rozebere tak, že už jej dají dohromady jen v odborném servisu.

Například opravna PC v Kolíně by to snadno dokázala, ale věřte tomu, že tamní lidé nejsou vůbec nadšení, když jim někdo takto rozbitý stroj donese, a dokonce jej mohou odmítnout převzít. A vůbec se jim nedivím.

Takže jen pár drobných rad.

Když už vám váš počítač odmítá „naskočit“, vytáhněte veškeré kabely, které do něj vedou a odvezte jej do odborné opravny. Pokud jim zde sdělíte, jako u činnost jste na něm prováděli, usnadníte jim možná hledání závady, čímž si znatelně zkrátíte dobu opravy.

procesor

Nikdy do počítače nic nestrkejte, ani šroubovák, ani nějaké dráty od měřících přístrojů, prostě nic. Počítač se nesnažte vyčistit čímkoli, v opravně si prach vysají sami, mají na to speciální přístroje, kterými nemohou nic poškodit, a navíc vědí jak na to. Vy byste vysavačem mohl jen napáchat větší škody, než už tak jsou.

Pokud již víte, jak budete počítač přepravovat, tak jej podle toho připravte na cestu. Věřte tomu, že jehličkám cestujícím nad hard diskem otřesy moc neprospívají, byť jsou třeba v parkující poloze.

S převozem notebooku není problém, stačí si za pár šupů pořídit tašku a máte vystaráno.

vnitřek počítače

V opravně by vám měli sdělit, zda se ještě vůbec oprava vyplatí, čekací dobu a samozřejmě cenu opravy samotné.

Nu a vám již nezbývá než čekat.